هرآنچه که باید در مورد پرمنگنات پتاسیم بدانید

هرآنچه که باید در مورد پرمنگنات پتاسیم بدانید

پرمنگنات پتاسیم یکی از انواع مواد شیمیایی بسیار مهم و پرکاربرد می‌ باشد که فرمول شیمیایی آنKMnO4  می ‌باشد. این ماده شیمیایی در دمای اتاق یعنی دمای ۲۵ درجه به حالت پودری جامد و به رنگ بنفش تیره می ‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پرمنگنات پتاسیم و کاربردها و همچنین ویژگی ‌های آن، پیشنهاد می‌ شود که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

بررسی موارد مهم در رابطه با پرمنگنات پتاسیم

همانطور که در پاراگراف قبلی اشاره کردیم، پرمنگنات پتاسیم دارای فرمول شیمیایی KMnO4 می‌ باشد و جرم مولی آن در حدود ۱۵۸ گرم بر مول است. این ماده شیمیایی در دمای اتاق به حالت پودری جامد و به رنگ بنفش تیره می باشد. چگالی این ماده شیمیایی در حدود ۲۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌ باشد. یکی دیگر از ویژگی های پتاسیم پرمنگنات که باید به آن اشاره کنیم این می ‌باشد که نقطه ذوب آن ۲۴۰ درجه سانتیگراد است.

بررسی کاربرد های پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم یک ماده شیمیایی می ‌باشد که کاربرد های بسیار زیادی دارد و همین موضوع باعث شده است تا از آن در صنایع مختلف استفاده‌ های فراوانی شود. در ادامه به بررسی برخی از مهم ‌ترین کاربرد های این ماده شیمیایی پرداخته‌ایم. پس اگر می‌خواهید در این رابطه اطلاعاتی به دست آورید پیشنهاد می‌ شود که ادامه مقاله را مطالعه کنید.

کاربرد پتاسیم پرمنگنات برای تصفیه آب

پرمنگنات پتاسیم دارای ویژگی اکسید کنندگی می ‌باشد و به همین دلیل می ‌تواند منیزیم و آهن را به طور کامل اکسید کند. به همین دلیل از این ماده شیمیایی در زمینه تصفیه آب استفاده می ‌شود تا بدین صورت بتوانند مقادیر منیزیم و آهنی که در آب وجود دارد را اکسید کرده و سپس از آب خارج کنند. در رابطه با منیزیم و آهنی که در آب وجود دارند، باید بگوییم که به دلیل اینکه مقدار این مواد در آب بسیار زیاد می‌ باشد، می ‌توانند آسیب ‌های زیادی را به بدن انسان وارد کنند. علاوه بر مورد ذکر شده، این دو ماده طعم و رنگ آب را نیز تغییر می‌دهند و باعث غیر قابل شرب شدن آب می‌شوند.

پرمنگنات پتاسیم 2

کاربرد پرمنگنات پتاسیم برای تصفیه آب

بررسی کاربردهای پتاسیم پرمنگنات در صنعت پزشکی

از دیگر ویژگی‌های پرمنگنات پتاسیم، می‌توان به ضد قارچ و ضدعفونی کنندگی آن اشاره کرد. همین موارد باعث شده است که این ماده شیمیایی در صنعت پزشکی تا حد بسیار زیادی مورد استفاده قرار گیرد. از این ماده برای از بین بردن عفونت ‌ها و همچنین قارچ‌های پوستی استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای پرمنگنات پتاسیم می توان به این مورد اشاره کرد که محلول رقیق شده این ماده برای از بین بردن عفونت‌هایی که بر روی پوست به وجود می‌آید، مانند آکنه و اگزما و همچنین درمان زخم‌های پوستی نیز به کار گرفته می‌شود. در حالت کلی این ماده شیمیایی برای از بین بردن هر نوع عفونت، قارچ، باکتری و بریدگی‌هایی که روی پوست به وجود می‌آیند استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردهای پرمنگنات پتاسیم می‌توان به مواردی که در زیر آمده است اشاره کرد:

  • بالا بردن مقدار ماندگاری میوه‌ها
  • از بین بردن عفونت‌ها و بیماری‌هایی که برای ماهی‌ها به وجود می‌آید.
  • کنترل کردن طعم و بوی برخی از مواد غذایی
  • ضدعفونی کردن زخم‌هایی که بر روی پوست به وجود می‌آید.
  • از بین بردن قارچ‌های پوستی در انسان‌ها و همچنین در حیوانات
  • تصفیه فاضلاب‌های شهری

نحوه خرید پرمنگنات پتاسیم

اگر شما می‌خواهید پرمنگنات پتاسیم و سایر مواد شیمیایی مانند سولفات روی، سود پرک، سولفات مس، آب اکسیژنه، سولفات منگنز و غیره را تهیه کنید، می‌توانید به وب سایت گروه تولید کننده مواد شیمیایی هیرکان مراجعه کنید. این گروه در وب سایت خود به صورت رایگان به تمامی اشخاص خدمات مشاوره ارائه می ‌کند. از این رو شما می‌توانید با بهره گرفتن از خدمات مشاوره این گروه و همچنین با توجه به نیازهای خود، به خرید مواد شیمیایی مختلف مانند پرمنگنات پتاسیم بپردازید.

برای ارتباط با مشاوران فروش شرکت شیمیایی هیرکان بر روی عبارت ( تماس با ما ) کلیک نمایید.